Největší pozornost věnoval emirátský ministr zahraničí technologii S.A.W.E.R., která umí vyrábět vodu i z velmi suchého vzduchu jen s pomocí solární energie a zavlažuje oázu před národním pavilonem. Zaujala jej také automatická fenotypizační linka společnosti PSI, která dokáže číst reakce a potřeby rostlin na světelné a zvukové podněty, nebo osobní 3D tiskárny firmy Prusa Research, které tisknou modely vloček, z nichž návštěvníci staví svébytnou sochu. Jednu vločku umístil osobně i šejk Abdalláh bin Zajdem Nahaján - bratr současného prezidenta SAE.
"Spojené arabské emiráty a Českou republiku pojí dlouhodobé přátelství, a prostřednictvím EXPO můžeme dosáhnout našeho cíle vytvořit udržitelnější budoucnost," napsal do pamětní knihy českého pavilonu po prohlídce národní expozice představující původní inovace v oblasti energetiky, botaniky a nanotechnologií šejk Abdalláh bin Zajdem Nahaján.
Generální komisař při společné prohlídce připomněl, že tým UCEEB ČVUT zkoušel kontejnerovou verzi šest měsíců v poušti Sweihan právě v emirátu Abú Zabí. Díky testům se podařilo kapacitu technologie S.A.W.E.R. zdvojnásobit.
"Jeho výsost se podobně jako například obchodní zájemci ptala i na cenu S.A.W.E.R., pokud by byla vyráběna ve větších sériích - na tuto otázku ještě neznáme odpověď, protože jde o prototypy technologie, kterou byli zatím schopni dát dohromady jen vědci z ČVUT," doplňuje k návštěvě generální komisař Jiří F. Potužník s tím, že UCEEB ČVUT cenu zjišťuje u několika firem.
Šejk Abdalláh bin Zajdem Nahaján se rovněž s uznáním zastavil u největší leštěné plastiky z českého křišťálu, kterou pro EXPO vytvořil sklář Vlastimil Beránek. Český tým se s návštěvou rozloučil menší kovovou sochou stejného autora, kterou pro významné návštěvy pavilonu Czech Spring poskytla společnost Crystal Caviar.