Rubrika Byznys

Premiér Andrej Babiš.

ODS nabízí premiérovi pomoc se zrušením superhrubé mzdy

Zrušením superhrubé mzdy a zavedením patnáctiprocentní daně z příjmů by rozpočet podle výpočtů ODS přišel o 55 miliard korun, lidé by je ale do ekonomiky vrátili. S prosazením opatření nabízejí občanští demokraté pomoc premiérovi Andreji Babišovi (ANO), v úterý to sdělila zástupkyně mluvčího strany Adéla Brandová. Podle odhadů ministerstva financí by výpadek v...

ČTK - 04.08.2020

#ČR | #Ekonomika

Thomas Schäfer.

Thomas Schäfer se stal šéfem Škody Auto s okamžitou platností

Novým předsedou představenstva automobilky Škoda Auto se v pondělí stal s okamžitou platností Thomas Schäfer, dřívější generální ředitel jihoafrického zastoupení Volkswagenu.

ČTK - 03.08.2020

#Škoda Auto

Abramovič a další investoři prodají podíl v ruském těžaři zlata.

Abramovič a další investoři prodají podíl v ruském těžaři zlata

Miliardář Roman Abramovič prodá svůj podíl ve společnosti Highland Gold Mining, který se soustředí na těžbu zlata v Rusku. Majitel fotbalového klubu Chelsea a další investoři, kteří společně v podniku drží asi 40procentní podíl, své akcie prodají zhruba za 574 milionů dolarů (12,7 miliardy korun) firmě Fortiana Holdings. Informovala o tom agentura Interfax.

ČTK - 31.07.2020

#Rusko | #Investice | #Zlato

Ilustrační foto.

Nejbohatší Američané nepřispívají na charitu. Jmění jim roste

Většina velmi bohatých Američanů, kteří se v rámci kampaně Giving Pledge zavázali k darování většiny svého jmění na dobročinné účely, hromadí stále větší bohatství.

ČTK - 30.07.2020

#Peníze

Ilustrační foto.

Reklamy na Facebooku bojkotují i některé evropské firmy

Organizátoři bojkotu reklamy na internetové sociální síti Facebook vyzývají evropské podniky, aby se zapojily do jejich kampaně. Informovala o tom agentura Reuters.

ČTK - 30.07.2020

#Kampaň

Ilustrační foto.

Huawei se stal největším prodejcem smartphonů na světě

Čínská společnost Huawei Technologies se ve druhém čtvrtletí navzdory americkým sankcím stala díky odbytu na čínském trhu největším prodejcem chytrých telefonů na světě. Dodala 55,8 milionu přístrojů.

ČTK - 30.07.2020

#Firmy | #Huawei

Ilustrační foto.

Boeing oznámil konec výroby letounu 747

Americký výrobce letadel Boeing potvrdil, že do dvou let ukončí výrobu svého obřího letounu 747. Ikonický letoun "s hrbem" býval svého času největším letadlem pro přepravu osob na světě a svůj úplně první let uskutečnil v roce 1969. Komerční lety zahájil o rok později.

ČTK - 29.07.2020

#Firmy

Ilustrační foto.

Cena zlata rekordně stoupla. Důvodem jsou nejistoty na trhu

Cena zlata se vyšplhala na rekordní maximum v blízkosti 1945 dolarů (zhruba 43 600 korun) za troyskou unci (31,1 gramu).

ČTK - 27.07.2020

#Investice

Do Brna se díky změně zákona vrátí Uber.

Do Brna se díky změně zákona vrátí Uber

Do Brna se koncem července vrátí společnost Uber, která nabízí přepravní služby. Je to důsledek změny zákona, uvedl ve čtvrtek v tiskovém prohlášení radní Brna pro dopravu Petr Kratochvíl (ODS). 

ČTK - 26.07.2020

#Brno | #uber

O nanoroušky a respirátory je opět zvýšený zájem.

Lidé opět vzali útokem obchody, shánějí nanoroušky a respirátory

Zájem o nanovlákenné roušky a respirátory podle asociace jejich výrobců v posledním týdnu roste.

ČTK - 24.07.2020

#Koronavirus | #Ochranné pomůcky