Rubrika Kultura

Pan Tau.

Německá televize začne na podzim vysílat nové díly Pana Tau

Německá televize ARD začne letos na podzim vysílat nové díly oblíbeného dětského seriálu Pan Tau, který v 70. letech minulého století natáčela československá televize v západoněmecké koprodukci. Informovala o tom v pondělí agentura DPA.

ČTK - 04.08.2020

#Seriál

Herec Jan Skopeček.

Lidé se loučí se zesnulým hercem Janem Skopečkem, bylo mu 94 let

Ve strašnickém krematoriu v Praze začalo poslední rozloučení s hercem a dramatikem Janem Skopečkem, který zemřel 27. července ve věku 94 let. Účastní se ho nejbližší příbuzní, z umělců například herec Ladislav Trojan a režisér Zdeněk Troška.

ČTK - 03.08.2020

#Úmrtí

Salcburský festival uvedl hru o českém mladíkovi, který se v roce 2003 upálil.

Salcburský festival uvedl hru o českém mladíkovi, který se v roce 2003 upálil

Na Salcburském festivalu byla v neděli večer ve světové premiéře uvedena divadelní hra rakouského nositele Nobelovy ceny za literaturu Petera Handkeho - pod názvem Zdeněk Adamec je věnována českému mladíkovi, který se v roce 2003 upálil u Národního muzea v Praze na protest proti vládě "peněz a moci".

ČTK - 03.08.2020

#Kultura

Festival Jiráskův Hronov nabídne desítky představení.

Festival Jiráskův Hronov nabídne desítky představení

V Hronově na Náchodsku začal v pátek 90. ročník festivalu amatérského divadla Jiráskův Hronov. Do 8. srpna nabídne osm desítek divadelních představení. Vystoupí na něm 47 divadelních souborů včetně profesionálních a přes 20 kapel, řekl ředitel festivalu Jan Julínek.

ČTK - 02.08.2020

#Festival | #Kultura

Skupina Jasná páka.

Kapela Jasná páka odehraje 4. srpna svůj jediný letošní pražský koncert

Legendární skupina Jasná páka, která příští rok oslaví 40. výročí, vystoupí na pražském Výstavišti 4. srpna na svém jediném letošním koncertě v metropoli.

ČTK - 01.08.2020

#Praha | #Hudba | #Kultura

Britská spisovatelka J. K. Rowlingová.

Spisovatelka Rowlingová slaví 55. narozeniny

Spisovatelku J. K. Rowlingovou, která se narodila 31. července 1965, proslavila sága o kouzelnickém učni Harrym Potterovi.

ČTK - 31.07.2020

#Literatura

Ze seriálu Koruna.

Nominaci na cenu Emmy má i český zvukař Juraj Mravec

Absolvent FAMU a držitel Českého lva za zvuk k filmu Kuky se vrací Juraj Mravec je mezi nominovanými tvůrci na americké televizní ceny Emmy.

ČTK - 30.07.2020

#Seriály

Ilustrační foto.

Výstava v Praze ukáže trendy v udržitelné architektuře

S hlavními trendy ekologie v architektuře seznámí návštěvníky výstava Estetika udržitelné architektury v pražské Galerii Jaroslava Fragnera na Betlémském náměstí. Výstava se zabývá otázkou, zda může architektura sehrát roli při záchraně planety.

ČTK - 30.07.2020

#Umění

Herečka Vanda Hybnerová.

V srpnu začne natáčení české filmové komedie Můžem i s mužem

Natáčení nové české filmové komedie Můžem i s mužem začne 10. srpna ve stejném hereckém složení, jaké má úspěšné stejnojmenné divadelní představení. Před kamerou se tak potkají Vanda Hybnerová, Jitka Sedláčková, Kateřina Kaira Hrachovcová a Dáša Zázvůrková.

ČTK - 29.07.2020

#Film

Řecký skladatel Mikis Teodorakis.

Řecký skladatel Mikis Teodorakis se proslavil hudbou k filmu Řek Zorba

Řecký hudební skladatel Mikis Teodorakis, který se narodil 29. července 1925, se proslavil hlavně hudbou ke slavnému hollywoodskému filmu Řek Zorba.

ČTK - 29.07.2020

#Hudba