Rubrika Relax

Vizuál švýcarské mince.

Ve Švýcarsku vyrazili nejmenší zlatou minci na světě

Ve Švýcarsku vyrazili tak malou zlatou minci, že je potřeba dívat se velmi pozorně, pokud chce na ní člověk spatřit vyobrazeného Alberta Einsteina, jak vyplazuje jazyk.

ČTK - 23.01.2020

#Zajímavosti

Ilustrační foto.

Konec domácích mazlíčků na palubě letadla? Lidé toho zneužívají

Netrénovaní psi, kočky a další, mnohdy i exotická zvířata si mohou cestující s americkými aerolinkami vzít přímo na palubu jakožto emocionální podporu. Těmto časům ale brzy možná odzvoní.

AKA - 23.01.2020

#USA

Zámek Moravská Třebová.

Zámek Moravská Třebová plánuje novou expozici ve věži

Zámek Moravská Třebová na Svitavsku připravuje novou expozici věnovanou Ladislavu Velenovi ze Žerotína, jednomu z majitelů panství.

ČTK - 22.01.2020

#Kulturní památky

Ilustrační fotografie.

Otevřete svou náruč a oslavte Mezinárodní den objímání

Hned po 20. lednu, nejdepresivnějším dni v roce, následuje Mezinárodní den objímání. Náhoda? Nemyslím si. 21. leden nám přináší útěchu po probrečené noci v podobě výhodné nabídky volně dostupných objetí.

RED - 21.01.2020

#Zajímavosti

Muzeum řemesel v Letohradu.

Muzeum řemesel nabízí retro expozici i výstavu betlémů

Muzeum řemesel v Letohradu na Orlickoústecku připravuje stálou expozici betlémů, které vyráběli řemeslníci v Králíkách a okolí. Otevře ji na podzim letošního roku.

ČTK - 21.01.2020

#Expozice | #Zábava

Ilustrační foto.

Pozor. Nejdepresivnější den v roce je tady

Otevřete oči do pondělního šedivého rána a hned víte, že je jednoduše něco špatně. Je 20. ledna a vás čeká nejdepresivnější den letošního roku.

RED - 20.01.2020

#Nejdepresivnější den | #20. leden | #Blue Monday

Monki - Static na festivalu Cirkopolis.

Festival Cirkopolis představí legendy i mladé talenty

Pět zahraničních a dvě česko-slovenská představení nabídne od 9. do 15. února v Praze festival nového cirkusu Cirkopolis na scéně Paláce Akropolis, Divadla Ponec a Kasáren Karlín.

ČTK - 20.01.2020

#Festival | #Cirkus

Istanbul.

Turistické vizitky, turistický deník: nová lákadla pro turisty

Turistické vizitky se staly fenoménem, který zastínil v posledních letech všechny ostatní turistické suvenýry. Samolepky s fotografií nějakého místa si lidé mohou lepit do předtištěného turistického deníku.

ČTK - 19.01.2020

#Cestování

Karolína Kokešová.

Miss Global: česká kráska uspěla v Mexiku

Nejkrásnější dívkou na mezinárodní soutěži Miss Global se dnes v Mexiku stala Češka Karolína Kokešová. Sdělila Magdalena Chládková ze společnosti Miss Events, která organizovala poslední ročníky soutěže Česká Miss.

ČTK - 19.01.2020

Ilustrační foto.

Vzpomínka na Palacha? Třicetimetrový ocelový sloup

V prosinci by měla být dokončena bronzová plastika Plamen pro Palachův pylon u Národního muzea (NM). Pracuje na ní sochař Antonín Kašpar.

18.01.2020

#Památník