AKA

Média ze mě dělají monstrum, stěžuje si Polanski

Média ze mě dělají monstrum, stěžuje si Polanski

Režisér Roman Polanski čelí novému obvinění ze znásilnění. Ve středu se k tomu poprvé vyjádřil v rozhovoru pro časopis Paris Match.

12.12.2019

Snímek z kontroverzní reklamy.

Pobouření. Panna Marie má Ježíška s pošťákem

Norská poštovní společnost Posten vzbudila svou vánoční reklamou značnou kontroverzi. Ve spolupráci s agenturou Pol z Osla vytvořila video o tom, jak pošťák společně s Pannou Marii zplodí malého Ježíška.

12.12.2019

Ilustrační foto.

Pozor na blikající efekty, varuje Disney před novými Star Wars

Studio Disney vydalo neobvyklé prohlášení, v němž varuje před vizuálními a blikajícími efekty ve svém nadcházejícím filmu Star Wars: Vzestup Skywalkera. Efekty mohou podle studia mít negativní vliv na diváky s fotosenzitivní epilepsií.

12.12.2019

Kill Bill.

Tarantino navnadil na možné pokračování Kill Bill

Quentin Tarantino nebude v nejbližších letech pracovat na novém filmu, v talkshow Andyho Cohena ale věhlasný režisér prozradil, že třetí díl Kill Bill je "rozhodně ve hře".

11.12.2019

Ilustrační foto.

Štědrý Santa. Firma nadělovala miliony v odměnách

Šéf realitní firmy v americkém Baltimoru překvapil své podřízené. Mezi všech 198 zaměstnanců rozdělil tučný bonus v celkové výši deset milionů dolarů (zhruba 230,4 milionu korun). Hodnotu odměny jim předal v obálkách na firemním večírku.

11.12.2019

Laurent Simons.

"Malý Sheldon" studium nedokončil, s univerzitou se nepohodl

V prosinci měl složit závěrečné zkoušky a získat titul bakaláře v elektrickém inženýrství. Devítiletý "Sheldon" z Belgie Laurent Simons se ale nakonec s Technologickou univerzitou v Eindhovenu nepohodl.

11.12.2019

Ulicemi Las Vegas se procházejí holubi s kloboučky na hlavě.

Ulicemi Las Vegas se procházejí holubi s kloboučky na hlavě

Že se někdo prochází po Las Vegas s kloboukem na hlavě, není nic neobvyklého. Když ale mají na sobě klobouk holubi, jde už o poměrně bizarní úkaz. Povšimli si ho místní obyvatelé, kteří nahráli videa na sociální sítě.

11.12.2019

Ilustrační foto.

Škola zakázala mikiny s kapucí. Oblečení ostatní zastrašovalo

Střední škola Brune Park v anglickém městě Gosport zakázala svým studentům nosit mikinu s kapucí. Své rozhodnutí odůvodnila tím, že zahalení žáci budili mezi těmi mladšími strach.

11.12.2019

Ilustrační foto.

Zbytečné plýtvání. Nekupujte si vánoční svetry, nabádá charita

Zbytečně přispíváte k plastové krizi, vzkazuje environmentální charitativní organizace Hubbub lidem, kteří si o svátcích kupují svetry s vánoční tematikou.

09.12.2019

Předseda vlády Andrej Babiš.

Andrej Babiš: Štvanice trvá roky, normální člověk by odešel

Předseda vlády Andrej Babiš označil sám sebe v obsáhlém příspěvku na facebooku jako "urputné hovado", které i přes neustálou štvanici neodstoupí.

09.12.2019

Ilustrační foto.

Násilník dostal 30 let, pár sekund na to spolkl jedovatou pilulku

Sedmnáct let se táhl jeho případ u soudu. Když v pátek ve francouzském městě Amiens padl definitivní verdikt, který ho poslal do vězení, okamžitě se pokusil otrávit. Před soudcem spolkl pesticidovou tabletku.

09.12.2019

Jumanji: Další level je povedenou zábavou jako jeho předchůdce

Jumanji: Další level je povedenou zábavou jako jeho předchůdce

Další level Jumanji nepotkal syndrom druhého dílu. Ačkoliv zdánlivě jde o kopírovačku toho prvního, skutečnost je taková, že tohle pokračování rozhodně stojí za to.

07.12.2019

Ilustrační foto.

Pustit si starší sednout? Mladí uznávají jinou etiketu

Generace Y neboli takzvaní mileniálové mají podstatně odlišný pohled na etiketu chování oproti svým rodičům či babičkám a dědečkům.

06.12.2019

Ilustrační foto.

Ptáci se kvůli změnám klimatu zmenšují. Vědci neví proč

Ptáci se kvůli změnám klimatu fyziologicky mění: jejich tělo se zmenšuje a křídla zvětšují. Přišla s tím studie, na které její autoři pracovali přes 40 let.

05.12.2019

Modelka Veronika Didusenková.

Kvůli dítěti jí vzali titul miss. Je to diskriminace, hájí se modelka

Modelka Veronika Didusenková se bude soudit s organizátory Miss World. Ti ji jakožto vítězku soutěže krásy na Ukrajině v roce 2018 diskvalifikovali potom, co zjistili, že je matkou.

05.12.2019

Ilustrační foto.

Polovina bezdomovců nemá v pořádku mozek

Až polovina bezdomovců mohla v průběhu svého života na ulici utrpět traumatické poranění mozku. Důvodem je právě život bez domova.

04.12.2019

Ilustrační foto.

Policejní historky: slon u nemocnice či občanka v kanálu

Zástupci Městské policie v Praze se ve službě příliš nenudí. Ať už jde o operátory tísňové linky, administrátory facebookové stránky či strážníky přímo v terénu, všichni v průběhu tohoto roku zažili několik bizarních situací.

03.12.2019

Internet přišel o další slavnou kočku. Uhynula geneticky postižená Lil Bub.

Internet přišel o slavnou kočku. Uhynula Lil Bub

V neděli ve věku osmi let uhynula kočka jménem Lil Bub, která byla na sociálních sítích populární díky svému jedinečnému vzhledu.

03.12.2019

Ilustrační foto.

Policistovi na kávu napsal "prase". Zaměstnance vyhodili

Kavárenský řetězec Starbucks se omluvil policistovi v americkém státě Oklahoma. Důvodem bylo, že na jednom z kávových kelímků měl napsáno slovo "prase".

03.12.2019

Ilustrační foto.

H&M testuje půjčovnu oblečení. Za 850 korun nabídne 50 kusů

Oděvní prodejce H&M testuje doma ve Švédsku novinku: půjčování oblečení. Společnost chce tím omezit plýtvání a zatěžování životního prostředí.

03.12.2019

Ilustrační foto.

Oscary 2020: které filmy budou nominovány?

Hlasování o nominacích na Oscara začne sice až 2. ledna 2020, už nyní se ale rýsují hlavní favorité na nejprestižnější filmové ocenění. Sestavili jsme seznam filmů, které mají podle nás největší šanci.

02.12.2019

Koncentrační tábor v Osvětimi.

Konec prodeje zvrácené vánoční dekorace

Internetový prodejce Amazon stáhl z prodeje řadu různých dekorací s vánoční tematikou, na kterých byl vyobrazen nacistický koncentrační tábor Osvětim-Březinka.

02.12.2019

Exploze baterky.

VIDEO: Neuposlechli rady, baterie explodovala

V čínském městě Wen-čou vzplanula v jednom z obchodů nabíjecí baterie do elektromobilu. Úřady varovaly, že kvůli vysokému napětí je nabíjení ve vnitřních prostorech nebezpečné.

30.11.2019

Ridley Scott slaví narozeniny. Co patří mezi jeho nejlepší filmy?

Ridley Scott slaví. Co patří mezi jeho nejlepší filmy?

Jeden z nejlepších režisérů své generace. Dnes čerstvě 82letý Brit Ridley Scott natočil řadu povedených snímků. Která pětice ale z jeho filmografie nejvíce vyčnívá?

30.11.2019

Petr Kajnar.

Kolik lidí by utíralo pokálené starce? zeptal se lídr ČSSD

Lídr ČSSD v Moravskoslezském kraji Petr Kajnar se zastal vyhozených ošetřovatelek z Domova seniorů Slunečnice. Mimo to zkritizoval ministryni práce a sociálních věcí a stranickou kolegyni Janu Maláčovou.

29.11.2019