Utta Danella: Francouzský polibek pro začátečníky

Utta Danella: Francouzský polibek pro začátečníky

Mladý student Henrik odjíždí na výměnný pobyt do Francie, aby se zdokonalil ve francouzštině. Důvod je prostý, zamiloval se totiž na první pohled do své spolužačky Valerie, která má francouzské kořeny. Německo-francouzská romantická komedie (2006). Hrají F. Goeske, P. Schramm, L. Bentzgen, É. Bollée, Th. Meilinger a další. Režie Ch. Ditter (88 min)

Henrik je toho názoru, že Francie není zas až tak skvělá, ale když potká Valerii je z toho láska na první pohled. Chlapec se do ní tak zamiluje, že v její přítomnosti není schopen slova. A k tomu všemu je Valerie napůl Francouzka! Vyhlídky na první rande tedy nejsou nijak růžové až do té doby, než škola nabídne německo-francouzský výměnný program. Zanedlouho už Henrik sedí v autobuse se svým nejlepším kamarádem Johannesem, s Valerií a ve společnosti skupiny podivně vyhlížejících křupanů a mají namířeno do Francie. Hned po příjezdu Henrik podlehne heslu „savoir vivre“ (užívej života) a začne si vychutnávat divoké večírky, pomatenou hostitelskou rodinu, noční výpravy i vzlety a pády první velké lásky. Tohle všechno spolu s jeho minimálními znalostmi francouzštiny způsobí, že se z původně nechtěných prázdnin stane nejlepší léto jeho života.

Diskutujte na facebooku


Také uvidíte


Novinky


Zprávy Týden.cz


Přidejte se k nám na sociálních sítíchTýden Instinkt Sedmička Faktor S Exkluziv Interview MarketingSalesMedia Animáček Top dívky Popcorn Interview SK Exkluziv SK Sedmička křížovky Týden Historie TV Barrandov Kino Barrandov Barrandov Family Barrandov Plus