Praha 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Část lidí s intelektovým postižením nedokáže verbálně komunikovat. Když se jim něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nemají jinou možnost než vyjádřit se skrze náročné chování. Kniha o metodě podpory pozitivního chování přichází s jasnou změnou: vyjděme z potřeb klientů a přenastavme režim individuálně.
Kniha Podpora pozitivního chování u osob s PAS a intelektovým postižením Tonyho Osgooda si klade za cíl poskytnout přístupná, fundovaná a praktická doporučení ke zvládání náročného chování u osob s intelektovým či vývojovým postižením a u dětí a dospělých s poruchami autistického spektra (PAS). V Česku tuto metodu školí a šíří organizace Děti úplňku, která ve spolupráci s Portálem umožní na jaře 2024 se potkat s autorem knihy v rámci workshopu a křtu.
Osgood doporučuje ověřený přístup založený na porozumění chování lidí s intelektovým postižením. Analyzuje nejen jeho příčiny, ale bere v potaz i sociální, fyzický a individuální kontext, ve kterém se chování vyskytuje. Nabízí možnosti a postupy pro různé situace, ať už v rodině, ve škole, či v prostředí sociálních služeb, které často pomáhají, a způsoby myšlení, díky nimž se můžeme lépe orientovat i ve složitých situacích. Rady uvedené v této knize jsou založeny na osvědčených postupech metody, které dnes říkáme podpora pozitivního chování (PBS – Positive Behaviour Support).
Tony Osgood v Praze - Děti úplňku (detiuplnku.cz)
ISBN: 978-80-262-2079-4
Nakladatelství: Portál, s.r.o.
obchod.portal.cz