Případ Berlusconi

Případ Berlusconi

Politická kariéra a skandály bývalého italského premiéra… Mediálního magnáta, který má dost možností, jak ovlivnit veřejné mínění o své osobě. Francouzský dokument (2010)

Film pojednává o vzestupu Silivia Berlusconiho. O jeho vazbách na mafii, o korupci prostupující všechny společenské vrstvy Itálie. Především rozebírá fakt, že Berlusconi v průběhu své politické kariéry čelil několika obžalobám za korupci nebo krácení daně. Vždy si ale včas sám napsal zákon či nařízení, které jej zachránilo. To vše za přihlížení občanů Itálie, omámených Berlusconiho televizním zpravodajstvím. Neprotestujících. Několik málo z nich, kteří se pokusí protestovat, považují sami svou situaci za bezvýchodnou, neboť mají za to, že většina národa volící Berlusconiho se stala obětí lobotomie a není jí pomoci.

Diskutujte na facebooku


Také uvidíte


Novinky


Zprávy Týden.cz


Přidejte se k nám na sociálních sítíchTýden Instinkt Sedmička Faktor S Exkluziv Interview Sedmička křížovky Sedmička křížovky XXL Sedmička Naše životy Týden Historie TV Barrandov Kino Barrandov Barrandov Plus Barrandov News