Utta Danella: Zamilovaná jeptiška

Utta Danella: Zamilovaná jeptiška

Luisa je rozhodnuta vstoupit do kláštera, v jehož dětském domově vyrůstala. A právě v té chvíli jí život najednou nabídne úplně jinou cestu… Německý romantický film (2010). Hrají M. May, M. Mendl, A. Brüggemann, M. von Pufendorf, E. Weisgerber a další. Režie P. Weissflog (89 min)

Louisa stojí před nejdůležitějším rozhodnutím svého života - má vstoupit do kláštera, v jehož dětském domově vyrůstala od svých pěti let? Jiné prostředí ani nezná, sestra Barbara ani matka představená si ale nejsou úplně jisté, že je její volba správná. A právě v tu chvíli dostává Louisa zprávu, že se stala spoludědičkou jmění svého strýce, který zemřel. Druhým dědicem je její bratr Danio, který celá léta se strýcem žil. Strýc ho zasvěcoval do umění výroby parfémů, ve kterém patřil k nejuznávanějším odborníkům na světě. Louise se ve strýcově domě dostane od bratra velmi chladného přivítání - je ateista, a pro Louisin úmysl zachránit penězi z dědictví dětský domov, ve kterém vyrůstala, nemá nejmenší pochopení. Louisa se tu ale setkává ještě s dalším mladým mužem, Daniovým přítelem a spolupracovníkem Fabianem. Objevuje, že na rozdíl od svého bratra zdědila po strýci excelentní cit pro vůně, vyrobí svůj první parfém - a zamiluje se do Fabiana. Rozhodnutí nestat se jeptiškou je pro ni těžké, ale ale nakonec je udělá - ostatně Bůh nechce oběti, a potřebuje své lidi i venku.

Diskutujte na facebooku


Také uvidíte


Novinky


Zprávy Týden.cz


Přidejte se k nám na sociálních sítíchTýden Instinkt Sedmička Exkluziv Interview Sedmička křížovky Sedmička křížovky XXL Sedmička Naše životy Týden Historie TV Barrandov Kino Barrandov Barrandov Krimi Barrandov News