Tajemná legenda

Tajemná legenda

Po velkolepém nálezu masky legendárního španělského válečníka se chtěla stát vedoucí archeoložkou. Ale pak přišel šok: její dcera je unesena a únosci ji chtějí vyměnit za tento cenný poklad... Německý dobrodružný film (2014). Hrají C. Michelsen, P. Schramm, M. Fitz, U. Gebauer, P. Rapold další. Režie F. Froschmayer (89 min)

Katja Benneckeová je archeolog. Teď pracuje na vykopávkách jedné pyramidy v Mexiku. V ohraničeném prostoru se kvůli plynu propadne část země a v prasklině je objevena hrobka. Byla zdobená různými předměty. A ten největší byla posvátná maska. Anin kolega Gerd se jí pokusil z tábora ukrást. Byl zatčen a nalezen ve vězení mrtvý. Ještě před tím upozornil Katju, že její dcera Maren za ní nečekaně přiletěla a hrozí jí nebezpečí kvůli masce. Maren je skutečně večer ve městě unesená. Katja se svými kolegy pátrají po důvodu, proč někoho maska tak zajímá. A najdou ho. V roce 1517 když se španělé vylodili a obsadili Mexiko přešel jeden z vojáků na stranu domorodců. Učil je bránit se i bojovat se zbraněmi v rukou. A aby ho vojáci nepoznali, vyrobil si z brnění obličejovou masku. Byl zabit v boji a pohřben se všemi poctami. Jeho maska zdobila hrob a proto má velkou historickou hodnotu. Wielandvše o masce věděl, nechal unést Maren, aby ji mohl vyměnit za masku. Katja má velké štěstí, že ji už dlouhou dobu sleduje jeden policista, který v boji s pašeráky před lety přišel o svého bratra. Jeho cílem bylo bandu odhalit a to se mu teď podařilo. Maska byla zachráněna před vyvezením ze země a vrácena při slavnostním obřadu do hrobky bojovníka.

Diskutujte na facebooku


Také uvidíte


Novinky


Zprávy Týden.cz


Přidejte se k nám na sociálních sítíchTýden Instinkt Sedmička Faktor S Exkluziv Interview Sedmička křížovky Sedmička křížovky XXL Sedmička Naše životy Týden Historie TV Barrandov Kino Barrandov Barrandov Krimi Barrandov News