Mé jméno je Nikdo

Mé jméno je Nikdo

Henry Fonda chce pomstít smrt svého bratra, ale do cesty se mu postavil vynikající pistolník, který si říká Nikdo... Italsko-francouzsko-německá westernová komedie (1973). Dále hrají T. Hill, J. Martin, K. Braun a další. Režie T. Valerii (110 min)

Jack Beauregard, hrdina Západu, se seznámí se zelenáčem, který ho už jako kluk obdivoval. Jednou mu totiž zachránil život. Říká si Nikdo, je fenomenálním střelcem, a chce s Beauregardem bojovat proti Divoké bandě, které se chce Beauregard pomstít za smrt svého bratra. Tahle banda gangsterů přidává k rudě ze starého dolu kradené zlato, a mají najatého Sullivana, člověka který vlastní důl a "pere" jim ho. Beauregard odmítne pomoc Nikoho, a poradí mu, aby se s ním setkal znovu, až z něj bude Někdo. Nikdo absolvuje řadu různých zkoušek v pití, tasení koltu, hraje hazardní hry. Beauregard se mezitím rozhodne, že už všeho nechá a Sullivan ho přesvědčí, že pomstít bratra, který byl padouch, nemá cenu. Dá Beauregardovi zlato, aby měl na cestu do Evropy. Nikdo ale mezitím pochopil, ze Někým se stane až když Beauregarde zemře, dostane se do učebnic, a on bude jeho nástupce. Proto ho před zraky lidí a novinářů v souboji zastřelí, ale jen naoko. Tak se stane Někým a Beuregard v klidu odjede.

Diskutujte na facebooku


Také uvidíte


Novinky


Zprávy Týden.cz


Přidejte se k nám na sociálních sítíchTýden Instinkt Sedmička Faktor S Exkluziv Interview Sedmička křížovky Sedmička křížovky XXL Sedmička Naše životy Týden Historie TV Barrandov Kino Barrandov Barrandov Krimi Barrandov News